#Me Too

#Me Too

Nie milkną jeszcze echa seksualnej afery w zespole ” Tęczowy Music Box”, gdzie ofiarami były małoletnie artystki, a przyszło nam patrzeć na kolejny dramat.


Tym razem aktorki krakowskiego Teatru Bagatela, oskarżają swojego dyrektora o molestowanie seksualne. Patrząc na staż dyrektorski oskarżonego, jego działanie było długotrwałym procederem, o czym informują same zainteresowane.


Kolektyw Kulturalny jest całym sercem z ofiarami molestowań seksualnych. Sama jako kobieta, wielokrotnie doświadczyłam na swojej skórze, głupich żartów o podtekście seksualnym, które nierzadko wprowadzało mnie w zakłopotanie. Takie zachowania godziły w moją kobiecość i uwłaczały mojej godności. Dla niektórych były to „tylko żarty” i wielokrotnie wmawiano mi, że w takim charakterze powinnam na nie patrzeć. Nikogo nie interesowało, że ja w tej sytuacji czułam się nieswojo, do czego miałam prawo.

Przykre, że dożyliśmy czasów, gdzie brak kultury oraz niepohamowany popęd seksualny, potrafimy wytłumaczyć poczuciem humoru lub co gorsze współczuciem. Tak, jest mi permanentnie smutno, dlatego możesz mnie śmiało bez pytania o zgodę przytulać, głaskać po ręce, całować w policzek lub łapać za pupę. Przecież robisz to wszystko po to, abym poczuła się lepiej. Na pewno też, hardcorowy żart z cyklu tych żywcem wyciągniętych z pornosa, poprawi mi humor i będę leżała i kwiczała ze śmiechu, bo przecież to śmieszny żart.
Gdzie w tym wszystkim jestem ja i moje uczucia?
Czy obchodzi Cię, że często czuję się nieswojo w miejscu pracy, na ulicy, w restauracji lub dyskotece przez twoje lubieżne zachowanie, dowcipy o podłożu seksualnym oraz jałową gadkę o moich cyckach?
Jestem żywym organizmem, mam swoje uczucia i z natury jestem wrażliwa. Pomyśl, zanim coś powiesz lub zrobisz. Nie krzywdź.

Myślicie, że gorzej być nie może? To się mylicie. Jest jeszcze afera w kadrze polskich siatkarek. Zawodniczki domagały się zmiany trenera, ponieważ jego zachowanie względem nich, było dalekie od tego, jakie powinno być trenerskim standardem. Wiedziecie, co przyniosła złożona skarga do władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej? Zarząd związku jednogłośnie postanowił przedłużyć współpracę z trenerem do końca MŚ w 2022 roku.


Smutne, gdy nie masz w nikim oparcia i nikt nie chce Ci pomóc. Ile można walić głową w mur?
Nie bójmy się podejmować w prywatnych rozmowach tematów trudnych, kontrowersyjnych i z etycznego punktu widzenia lekko niemoralnych. Myślę, że w naszym otoczeniu jest sporo osób, które zostały seksualnie skrzywdzone. Nie ważne czy czynem, czy słowem. I nie warto przekrzykiwać się, czyj ból jest prawdziwszy. Każda z tych sytuacji boli tak samo. Pamiętajmy, że nie tylko kobiety stają się ofiarami seksualnych napaści. Ten problem dotyczy również mężczyzn. Oni tak samo, jak kobiety mają trudność o tym rozmawiać. 
Nie wiem jak wy, ale ja nie wyrażam zgody na takie przedmiotowe traktowanie człowieka. Spotkaliście się w swoim życiu z takimi sytuacjami, jeśli tak, to w jaki sposób sobie z nimi poradziliście?

Dodaj komentarz