Marzec Gombrowiczem stoi

Marzec Gombrowiczem stoi

Dziwne są zbiegi okoliczności, ale ten jest nam naprawdę bliski. Otóż zdarza się, nie lada gratka dla miłośników twórczości Witolda Gombrowicza.
A wiemy, że tego autora uwielbiają wszyscy, albo prawie wszyscy i na pewno wśród naszych obserwujących kilku fanów jego dzieł się znajdzie.

Już 6 marca w Katowicach będzie można zobaczyć „Ferdydurke” w wersji ruchowej przygotowanej przez nomadyczny teatr Living Space Theatre

OPIS SPEKTAKLU:
Ciała ludzkie są dziwne.
Mają zdolność do wynaturzania się.
Umieją się dostosować. Ale lubią się deformować.
Ciała kształtują się latami i nagle degrengolują lub rozpadają.
Ciała zmuszą nas do odczuwania osobliwych ludzkich przeżyć.

Człowiek nie jest ukształtowany raz na zawsze, ale ciągle stwarza się i zmienia w naszych oczach pod wpływem innych ludzi i otoczenia. Co gorsze, „uzależnia się od swego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna” (W. Gombrowicz). Czy człowiek może być autentyczny – stworzyć formę własną niezależną od innych?

Zapraszamy na spektakl teatru tańca FERDYDURKE (W. Gombrowicz) w wykonaniu Living Space Theatre.

GDZIE: Katowice Miasto Ogrodów (sala 211 – II piętro)

KIEDY: 6 marca o 18:30

WSTĘP: 25 zł

BILETY: W celu zarezerwowania biletów prosimy o kontakt mailowy: contact@livingspacetheatre.com
Liczba miejsc ograniczona!

Spektakl bierze udział w VI edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. #klasykazywa

SZCZEGÓŁY:
Produkcja: Living Space Theatre
Adaptacja i reżyseria: Jakub Margosiak
Konsultacje dramaturgiczne: Wojciech Faruga
Muzyka: Yannick Wandel
Kostiumy/scenografia: Grzegorz Łabuda
Choreografia: Praca kolektywna
Występują: Natalia Gryczka, Agnieszka Tańska, Kamil Baryła, Bartłomiej Błoch, Grzegorz Łabuda, Szymon Michlewicz-Sowa

Czas trwania 90 minut

Spektakl powstał w ramach nagrody Teatrogranty Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji K. Bochenek oraz dzięki wsparciu Samorządu Województwa Śląskiego.
źródło: https://www.facebook.com/events/171327134080044/

Kolejną okazją na spotkanie się z twórczością Witolda Gombrowicza, będą mieli wszyscy Ci, którzy odwiedzą sosnowiecki Teatr Zagłębia. Ponieważ już od połowy marca, w ich repertuarze znajdzie się spektakl na podstawie dramatu napisanego przez tego pisarza.

Premiera „Ślubu” Witolda Gombrowicza, w reżyserii Radosława Rychcika, już w piątek 13 marca o godzinie 19:00. „Ślub” jest jednym z trzech utworów scenicznych Gombrowicza. Jest to opowieść o synu marnotrawnym, którego powrót do domu ma przynieść pojednanie, a powoduje przewrócenie porządku w rodzinie. Henryk detronizuje swojego ojca, by sam udzielić sobie ślubu. Gombrowiczowski dramat jest opowieścią o zmianie naszych przyzwyczajeń oraz dyskusją na temat współczesnego modelu rodziny. Wśród twórców oprócz Radosława Rychcika znajdziemy również Łukasza Błażejewskiego odpowiedzialnego za scenografię i kostiumy, Piotra i Michała Lisów tworzących muzykę i multimedia tj.: sesje promocyjne, video, teaser, oraz choreografa – Jakuba Lewandowskiego.
W obsadzie znani już aktorzy Teatru Zagłębia: Marta Bieńkowska, Michał Bałaga, Tomasz Kocuj, Grzegorz Kwas, Zbigniew Leraczyk, Wojciech Leśniak oraz Joanna Połeć, która niedawno dołączyła do zespołu aktorskiego sosnowieckiego teatru.
„Ślub” będzie można zobaczyć również 14 i 15 marca, 19 i 20 marca oraz 17 kwietnia w ramach „Premiery nauczycielskiej”.

źródło: https://www.facebook.com/TeatrZaglebia/?epa=SEARCH_BOX

Dodaj komentarz